Witajcie w Offlandii! Krainie, w której nie ma nowoczesnych technologii, komputerów, smartfonów, tabletów, Internetu. Gdzie mieszkańcy nie są bombardowani i rozpraszani setkami powiadomień i wiadomościami. Zamiast tego po prostu cieszą się życiem i przebywaniem razem ze sobą!
Do tego wspaniałego miejsca zapraszają także Was, gdyż Offlandia, to kraina otwarta dla każdego, kto podobnie jak jej mieszkańcy postanowi wylogować się do zieleni!
Mamy nadzieję, że odpowiecie na to zaproszenie i wspólnie z mieszkańcami Offlandii choć przez chwilę poczujecie beztroskę i zew natury!
I, że ten zew porwie Was na dłużej i już nie będziecie chcieli powrócić całkowicie do życia online, lecz będziecie zaglądać do krainy bez telefonów, komunikatorów internetowych i ekranów. Zastąpicie je natomiast spotkaniami ze swoimi znajomymi w okolicznościach natury i twarzą w twarz. Wsłuchajmy się w apel mieszkańców Offlandii i wylogujmy się do zieleni!
“Do Ciebie,
Osoby, która żyje tylko w Internecie!Trzymaj się i nie daj porwać relacjom przez ekrany smartfonów i monitorów! Skończ z ciągłym byciem online, zwolnij i poczuj to co nas otacza! Wyjdź z domu choćby na 15 minut i spotkaj innych! Połóż się na trawie, przejdź przez las, ciesz się każdą chwilą! Popatrz na świat dosłownie, naciśnij zamknij, a nie uruchom ponownie! Wyloguj się do zieleni! Sprawdź, co się zmieni!”
~ Mieszkańcy Offlandii
Projekt realizowany był w dniach 21 lipca - 9 sierpnia 2020 r. w Centrum Kultury i Promocji w Piotrowicach.
W warsztatach oraz finałowym spektaklu udział wzięli: - Karina Rozdzialik - Rafał Kołtun - Kornelia Gorajska - Nadia Klimek - Natalia Ścibura - Wojciech Gąbka - Agata Woźniak - Bartosz Wilk - Maja Rudnicka - Katarzyna Wnuk - Zofia Boguń - Natalia Kępa - Kacper Kowalik - Natalia Betiuk - Zofia Pietrzak - Patryk Sawerski - Agata Wnuk - Aleksandra Mazurek - Gabriela Bednarczyk - Natalia Lesińska - Maciej Wcisło
Off: Karolina Teter
Scenografia, warsztaty plastyczno-scenograficzne: Jakub Warszawa
Muzyka, aranżacje utworów, warsztaty muzyczno-rytmiczne: - Sylwia Lasok - Przemysław Hanaj - Tomasz T.Etno Drozdek
Scenariusz: Uczestnicy projektu
Reżyseria: Arkadiusz Ziętek
Warsztaty teatralne: Arkadiusz Ziętek
Koncepcja merytoryczna: Tomasz Hanaj
Promocja i marketing: Łukasz Oleszko
Współpraca: Pracownicy CKiP - Barbara Gąbka - Aneta Gąbka - Marcin Tudruj - Łukasz Oleszko
Dziękujemy za pomoc przy spektaklu: - Danielowi Cymermanowi - Agnieszce i Marcinowi Wnuk - Jarosławowi Pietrzakowi - Marcinowi Muratowi
Kamera i dron: - Mikołaj Kołodziejczyk - Paweł Kurowski
Montaż: Paweł Kurowski
Fotografie: Jakub Borkowski
Realizacja dźwiękowa i oświetlenie: - Tomasz Kraśkiewicz - Paweł Witek
LATO W TEATRZE to program Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie,
realizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jego celem jest popularyzowanie pedagogiki teatralnej. Program składa się z konkursu grantowego na realizację dwutygodniowych warsztatów artystycznych dla dzieci i młodzieży, szkoleń z zakresu pedagogiki teatru oraz artystyczno-edukacyjnych projektów objazdowych w namiocie cyrkowym.
W aktualnej 13. edycji programu dofinansowanie otrzymało 40 ośrodków z całej Polski.
Instytucje, które w poprzednich latach co najmniej trzykrotnie organizowały Lato w teatrze, mają za zadanie zrealizować projekt wspólnie z organizacją partnerską, która dotychczas nie brała udziału w programie. Ten moduł został nazwany Lato w teatrze +, a dofinansowanie przyznano 4 ośrodkom.
W tegorocznej edycji programu weźmie udział ponad 1200 uczestników. Autorskie warsztaty przygotowywane przez pedagogów i artystów są dla dzieci i młodzieży szansą na poznanie i samodzielne wykorzystanie teatralnego języka, a przede wszystkim na twórcze wyrażenie siebie i zabawę teatrem.
Więcej informacji na temat programu na: